NE YAPIYORUZ?
Sürdürülebilir yaşam için eğitim
Uluslararası Göçmen Derneğinin, en önemli misyonu eğitimdir. Eğitim ilkesine bağlı kalarak bireylerin dil öğrenmesi için gerekli kursların, eğitimlerin ve seminerlerin sağlanmasına katkıda bulunur. Deneyimli tercüman kadrosu ve ilkeli çalışma şartları ile herkesin dil eğitimi alması için çalışmaları organize eder. Yaşayan ve konuşulan dillerin öğrenilmesi en büyük hedefimizdir. Küçülen dünyada en önemli iletişim aracı olan dillerin gelecek nesillerin öğrenmesi ve rahatlıkla konuşması en büyük hedef noktamızdır.
Çoklu dil öğrenme seçeneklerini geliştirerek üyelerini ve kursiyerlerini bu hedef noktasında eğitimlerine katkıda bulunmak en büyük mutluluk kaynağımız olacaktır. Herkesin muhakkak bir dil konuşması ve öğrenmesi ana hedefimizdir. Devlet kurumları ile koordineli çalışarak, her insanın eğitime ulaşması için bütün imkânları ile mücadele eder. Diyoruz ki, dil bilmeyen kalmasın…