NE YAPIYORUZ?
Kadın koruma birimi
Kadına yönelik şiddet, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Bildirgesi’nin birinci maddesine göre; Kamusal ve özel alanda gerçekleşen, kadınların fiziksel, cinsel, duygusal zarar görmesiyle sonuçlanan ya da sonuçlanması olası, her türlü cinsiyet temeli şiddet eylemi veya eylemin yapılacağına ilişkin tehdit ya da zorlama ve keyfi olarak özgürlüğün kısıtlanmasıdır.
Uluslararası Göçmen Derneği olarak, kadın koruma birimimiz, bu yönde şiddet ve koruma talebinde bulunan kadınların, başvurularını alarak ilgili devlet kurumları ile hızlı bir biçimde iletişime geçerek gerekli çalışmaları yürütür. Kadınların barınma, koruma ve diğer bütün acil ihtiyaçları için ilgili devlet kurumlarındaki çalışmaları takip eder. Kadın koruma birimi her zaman kadınlarımızın yanındadır.