NE YAPIYORUZ?
İş ve Meslek Danışmanlığı
İş ve meslek danışmanlığı Türkiye’de son yıllarda önemi artan bir alan olarak dikkat çekmektedir. Konu bir dönem, daha çok iş veya meslek hayatının başlangıcında yapılan tercihler çerçevesinde ele alınmıştır. Günümüzde, işsizlik, istihdamda yaşanan zorluklar, kişisel beklentilerin değişmesi gibi sebeplerle iş hayatının değişik evrelerinde de iş ve meslek danışmanlığı söz konusu olmaya başlamıştır.
İş ve meslek seçimi kişilerin hayatlarındaki en önemli tercihlerinden birisidir. Bu alandaki doğru tercihler kişiler için iş ve meslek hayatında tatmin ve başarıyı getirirken, örgütler ve ülkeler bakımından ise kaynakların etkin ve verimli kullanılması sonucunu doğurmaktadır. Bu sonuçların ortaya çıkmasında, bilimsel ilkelere uygun ve sistemli bir biçimde yürütülecek iş ve meslek danışmanlığı rolü büyük önem arz etmektedir.
Uluslararası Göçmen Derneği olarak, bireylerin iş ve meslek danışmanlığı konularında her türlü uzman desteği ile karar alma ve uygulama konularında bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Bireylerin arzu ettiği iş ve meslek gruplarında başarılı olmaları için bütün gayretimizle yanlarında olmaya devam edeceğiz.